AİŞ və Qətərin “JTA International Holding Company” şirkəti arasında investisiya əməkdaşlığı məsələləri müzakirə edilib
Videokonfrans formatında keçirilmiş görüşdə “Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin icraçı direktoru Ülvi Mansurov ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatlar, biznes mühitin üstünlükləri, qeyri-neft sektoruna özəl investisiyaların cəlb edilməsi məqsədilə tətbiq olunan güzəştlər barədə məlumat verib.
Qətərin “JTA Holding” şirkətinin baş direktoru təmsil etdiyi təşkilatın Azərbaycanda həyata keçirilən investisiya layihələrinə, habelə AİŞ ilə birgə investisiyada maraqlı olduğunu bildirib.
Şirkətlər investisiya layihələrini birlikdə nəzərdən keçirmək barədə razılığa gəldilər.
Qeyd: 2010-cu ildə qurulan “JTA International Holding Company”, dünyada 29 ofisə və 11 törəmə şirkətə malikdir.

During the meeting Ulvi Mansurov discussed the success of ongoing economic reforms, advantages of doing business in Azerbaijan, tax and other incentives introduced by the government in order to attract private investments into non-oil sectors of the national economy.
The representatives of “JTA International Holding Company” reiterated their interest in the investment projects in Azerbaijan and ability to co-invest with AIC.
Companies agreed to start jointly reviewing future investment projects.
Note: Established in 2010, “JTA International Holding Company” works on 29 other local offices over the world and has 11 subsidiary companies.