05 fevral, 2021-ci il tarixində "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC (AİŞ) ilə “Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası” (AHK) arasında potensial əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirəsinə dair görüş keçirilib.
Videokonfrans formatında keçirilmiş görüşdə “Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC-nin icraçı direktoru Ülvi Mansurov ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatlar, biznes mühitinin üstünlükləri, qeyri-neft sektoruna özəl investisiyaların cəlb edilməsi məqsədilə tətbiq olunan güzəştlər barədə məlumat verib.
"AHK Azərbaycan"ın İcraçı Direktoru Tobias Bauman Azərbaycan və Almaniya arasında tərəfdaşlığın inkişaf etdirilməsi perspektivlərindən danışdı, habelə AİŞ ilə birgə əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduqlarını bildirdi.
Qeyd: Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) 2012-ci ildən etibarən Alman iqtisadiyyatının Azərbaycanda rəsmi nümayəndəliyi olaraq, şirkətlərə bazar və biznes araşdırmaları ilə bağlı məlumat və dəstək verir.

On February 5, 2021, a meeting was held between the Azerbaijan Investment Company (AIC) and the German-Azerbaijani Chamber of Commerce to discuss potential prospects for cooperation.
During the meeting Ulvi Mansurov discussed the success of ongoing economic reforms, advantages of doing business in Azerbaijan, tax and other incentives introduced by the government in order to attract private investments into non-oil sectors of the national economy.
Executive Director of “AHK Azerbaijan” Tobias Baumann, spoke about the prospects for developing the partnership between Azerbaijan and Germany, as well as expressed interest in expanding cooperation with AIC.
Note: The German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHC Azerbaijan) has been providing information and support to companies on market and business research since 2012, as the official representative of the German economy in Azerbaijan.