AİŞ-in icraçı direktoru Ülvi Mansurov onlayn görüşdə təqdimatla iştirak etmişdir.
8 aprel 2021-ci il tarixində “Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC-nın (AİŞ) icraçı direktoru Ülvi Mansurov Fransa Şirkətlər Hərəkatı (“MEDEF International”) və Azərbaycan Fransa Ticarət Palatasının (AF Chamber) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilmiş “Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin yeni strategiyası” adlı onlayn görüşdə təqdimatla iştirak etmişdir.
Tədbirdə Fransanın Azərbaycandakı səfiri Zacharie Gross, Azərbaycanın Fransadakı Səfirliyinin ticarət və iqtisadi məsələlər üzrə diplomatı Suliddin Məmmədov, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşfiqi Fondunun (AZPROMO) İcraçı direktoru vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev, MEDEF International-ın Baş direktoru Philippe Gautier, AFchamber-in İdarə Heyətinin sədri Teyba Quliyeva, eləcə də AFchamber və MEDEF International-a üzv olan 50-dən çox şirkətlərin nümayəndələri onlayn görüşdə iştirak etdilər.
Videokonfrans formatında keçirilmiş tədbirin əsas məqsədi iştirakçılara AİŞ-in əsas fəaliyyət istiqamətləri, şirkətin yeni strategiyası və Azərbaycanda mövcud olan investisiya imkanları haqqında məlumatlandırması idi. Tədbirdə AİŞ-in icraçı direktoru Ülvi Mansurov şirkət haqqında geniş təqdimatla yanaşı, ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatlar, biznes mühitin üstünlükləri, qeyri-neft sektoruna özəl investisiyaların cəlb edilməsi məqsədilə tətbiq olunan güzəştlər barədə məlumat verdi.

On April 8, 2021, Executive Director of Azerbaijan Investment Company (AIC) Ulvi Mansurov made the presentation at the online meeting “New strategy of Azerbaijan Investment Company” jointly organized by the MEDEF International and the Azerbaijan France Chamber of Commerce (AF Chamber).
H.E. Zacharie Gross French Ambassador to Azerbaijan, Suliddin Mammadov diplomat of the Azerbaijani Embassy in France in charge of Trade and Economic Affairs, Yusif Abdullayev Acting Executive Director of the Azerbaijan Export and Investment Promotion Fund (AZPROMO), Philippe Gautier CEO of MEDEF International, Teyba Guliyeva Chairman of the Board of AFchamber, as well as representatives of more than 50 partner companies of AFchamber and MEDEF International attendees the event.
The main purpose of the video conference was to inform the participants about the main activities of AIC, the company's new strategy and investment opportunities in Azerbaijan. During the presentation, Mr. Mansurov made a detailed presentation about the company, as well as briefed the audience on economic reforms in the country, the benefits of the business environment, special conditions provided for attracting private investment in the non-oil sector.