Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti sahibkarlar üçün layihələrlə bağlı müraciəti asanlaşdırıb
Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti (AİŞ) sahibkarlar üçün layihələrlə bağlı müraciət prosedurunu daha da asanlaşdırıb. Belə ki, AİŞ-in rəsmi internet səhifəsində sahibkar tərəfindən layihə müraciəti forması üçün əlavə bölüm istifadəyə verilib.
Sahibkar yeni bölməyə daxil olaraq layihəyə dair əsas sualları cavablandıra, eləcə də biznes planı elektron müraciət forması vasitəsi ilə sürətli şəkildə yükləyə bilər. Qeyd olunan məlumatlar AİŞ tərəfindən dəyərləndirilir və növbəti mərhələdə sahibkarla əlaqə saxlanılır.
Fəaliyyətində innovativ üsulların tətbiqini, yerli və xarici investorlar, habelə sahibkarlarla əlaqələrin davamlı inkişafını prioritetlərdən hesab edən AİŞ gələcəkdə də bu sahədə təkmilləşdirmə işlərini davam etdirməyi hədəfləyir.
Qeyd: "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti dövlət başçısının "İnvestisiya Fəaliyyətinin Təşviqi üzrə Əlavə Tədbirlər haqqında" 2006-cı il 30 mart tarixli Sərəncamı ilə yaradılıb. 2020-ci ilin ortalarından etibarən AİŞ-in yeni investisiya siyasəti və şirkətin yeni inkişaf strategiyası hazırlanıb, daxili strukturu təkmillləşdirilib. İnvestisiya portfelinin sağlamlaşdırılması və optimallaşdırılması, həmçinin investisiya qaydalarının və və prosedurlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində işlər davam etdirilir.

Azerbaijan Investment Company (AIC) has simplified the application procedure for entrepreneurs. Thus, an additional section for the project application form has been launched for the entrepreneurs on the official website of the AIC.
By entering the new section, the entrepreneur can answer key questions related to the project, as well as quickly upload the business plan through the electronic application form. The information is evaluated by AIC and at the next stage the entrepreneur is contacted by the company representatives.
AIC considers the application of innovative methods, sustainable development of relations with local and foreign investors, as well as entrepreneurs as a priority and aims to continue to improve in this direction in the future.
Note: "Azerbaijan Investment Company" Open Joint Stock Company was established by the Presidential Decree "On Additional Measures to Promote Investment Activity" on March 30, 2006. From mid-2020, AIC has developed a new investment policy and a new development strategy for the company, and its internal structure has been improved. Strengthening and optimizing the investment portfolio, as well as improvement of investment rules and procedures is currently underway.