Yerli damazlıq yumurta istehsalı zavodunun tikintisinə dair Səhmdarlar Müqaviləsi imzalanıb
“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC, “AgriGo”, “Shaniray Technologies”, “Azerbaijan Poultry Company” MMC və digər şirkətlər arasında damazlıq yumurta istehsalı layihəsinə investisiya yatırılmasına dair Səhmdarlar Müqaviləsi imzalandı.
Yevlax Agropark ərazisində ən son texnologiya və müasir proseslərdən istifadə etməklə illik 18 mln. ədəd istehsal gücü olan yerli damazlıq yumurta istehsalı zavodunun tikintisi nəzərdə tutulur. Layihədə AİŞ-in payının 29.9% təşkil edilməsi nəzərdə tutulub.
Layihə daha keyfiyyətli və münasib qiymətli damazlıq yumurta istehsal etməklə ölkənin idxaldan asılılığını azaltmaq və qida təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədi daşıyır.
Qeyd: Müəssisənin strateji tərəfdaşı İsrailin “AgriGo” şirkəti sənayenin xüsusiyyətləri və heyvandarlıq, istixanalar və akvakulturada tikinti həlləri üzrə 25 ildən artıq təcrübəyə malikdir.

"Azerbaijan Investment Company" OJSC, "AgriGo," "Shaniray Technologies," and "Azerbaijan Poultry Company" LLC, along with other companies, have signed a Shareholders' Agreement to invest in a breeding egg production project.
The project plans to construct a domestic breeding egg production plant, using the latest technology and modern processes in the Yevlax Agropark area. The plant will have an annual production capacity of 18 million units. AIC's share in the project is expected to be 29.9%.
The project aims to reduce the country's dependency on imports, improve the quality of breeding eggs, and ensure food security by producing affordable breeding eggs.
Note: AgriGo, an Israeli company and a strategic partner of the enterprise, has more than 25 years of experience in industry-specific construction solutions in animal husbandry, greenhouses, and aquaculture.