“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC və Macarıstanın “Hell Energy” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
“Hell Energy” şirkəti Azərbaycanda alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə layihəni həyata keçirəcək.
“Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti” ASC və Macarıstanın “Hell Energy” şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. Sənədə əsasən, Azərbaycanda alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması layihəsi həyata keçiriləcək. Layihə üzrə Ələt Azad İqtisadi Zonasında inşası nəzərdə tutulan zavodda ilkin olaraq illik 300-400 mln. ədəd alüminium içki qutularının istehsalı və doldurulması nəzərdə tutulub.
Layihənin həyata keçirilməsi ölkəyə xarici investisiyaların cəlb edilməsinə, texnoloji baxımdan qabaqcıl təcrübənin əldə olunmasına, idxalın əvəz edilməsinə və hazır məhsulun digər ölkələrə ixrac potensialının artırılmasına töhfə verəcəkdir.
Qeyd: Macarıstanın 2006-cı ildə əsası qoyulmuş “Hell Energy” şirkətinin məhsulları dünyanın 50-dən çox ölkəsində istehlakçılara təklif olunur. Şirkət içki qutularının istehsalı və doldurulması üzrə də müasir zavodlara malikdir. Əməkdaşlıq müqaviləsinə uyğun olaraq, şirkətin şaquli inteqrasiya konsepsiyasını Azərbaycana gətiriləcəyi planlaşdırılır.

An agreement on cooperation was signed between AIC and HELL ENERGY
HELL ENERGY  will implement a project for the production and filling of aluminum beverage cans in Azerbaijan.
An agreement on cooperation was signed between "Azerbaijan Investment Company" OJSC and "HELL ENERGY". The aim of the cooperation is to implement a vertically integrated project for producing and filling aluminum beverage cans in Azerbaijan primarily to serve the need of third party beverage brands locally and in the neighbouring countries.
The project will involve the production and filling of 250 ml, 330 ml, and 450 ml aluminum beverage cans. Initially, it is planned that the production capacity of the plant to be built in the Alat Free Economic Zone will be 300-400 million units of aluminum beverage cans per year. Its implementation is expected to attract foreign investments to the country, provide access to the latest technological advancements, reduce imports, and increase export potential for finished products.
Note: "Hell Energy" company, founded in 2006, offers its products to consumers in more than 50 countries around the world. The company also operates modern plants for the production and filling of beverage cans. Under the cooperation agreement, the company plans to introduce the concept of vertical integration to Azerbaijan.