İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Ləziz Kudratovla görüşüb.
Görüşdə Özbəkistanla qarşılıqlı münasibətlərin inkişaf etdirilməsində hər iki ölkənin rəhbərlərinin siyasi iradəsinin, yüksək səviyyəli səfərlərin, keçirilən görüş və tədbirlərin önəmli rolu vurğulanıb. Diqqətə çatdırılıb ki, ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın güclənməsi fonunda iqtisadi-ticarət əlaqələri də genişlənir. Azərbaycanın biznes və investisiya mühiti, sənaye zonalarında tətbiq olunan güzəştlər sərmayədarlar, o cümlədən Özbəkistan sahibkarları üçün əlverişli imkanlar təqdim edir.
Tərəflər birgə layihələrin həyata keçirilməsi, qarşılıqlı investisiya qoyuluşlarının təşviqi, nəqliyyat-logistika, rəqəmsallaşma, sənaye, o cümlədən, neft-kimya və neft emalı, sənaye zonaları və digər istiqamətlər üzrə tərəfdaşlığın gücləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Uzbekistan's Investment, Industry and Trade Minister Laziz Kudratov.
The important role of political will of the leaders of both countries, high-level visits, held meetings and events in the development of mutual relations with Uzbekistan was emphasized in the meeting. It was brought to attention that the economic and trade relations are also expanding against the background of the strengthening of cooperation between our countries. Azerbaijan's business and investment environment, concessions applied in industrial zones offer favorable opportunities for investors, including entrepreneurs from Uzbekistan.
The parties exchanged views on implementation of joint projects, promotion of mutual investments, strengthening of partnership in transport-logistics, digitalization, industry, including petrochemical and oil refining, industrial zones and other areas.