AİŞ-in AHK Azərbaycana üzvlüyü rəsmi təsdiq edildi
07 may 2025-ci il tarixdə Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti (AİŞ) Alman-Azərbaycan Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) üzvlərinin Fairmont Baku Otelində keçirilmiş İllik Yığıncağında iştirak edib. Yığıncaq Palatanın ötən il ərzindəki fəaliyyətlərinin qiymətləndirilməsi və gələcək təşəbbüslərinin müzakirəsi məqsədilə AHK üzvlərini bir araya gətirib.
Tədbirin gündəliyi Palatanın son fəaliyyətlərinin icmalını, növbəti il üçün nəzərdə tutulan strateji planlar, eləcə də növbəti il üçün strateji planları əhatə edib. Üzv şirkətlər AHK-nın yeni layihələri, baş vermiş yenilikləri və AHK Azərbaycanın biznes strategiyasında yeni perspektivlər barədə məlumatlandırıldılar.
Yığıncaqda, Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti də daxil olmaqla, yeni üzvlər rəsmi şəkildə təqdim edildi və Palataya daxil olmaları təsdiq edildi.
Tədbir, həmçinin, AHK üzvləri üçün nailiyyətlərini bölüşmək və təcrübə mübadiləsi aparmaq üçün önəmli bir platforma rolunu oynadı. Müzakirələrdə Palatanın iqtisadi əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi, investisiya təşəbbüslərinin dəstəklənməsi və Almaniya ilə Azərbaycan arasında biznes əlaqələrinin möhkəmləndirilməsində oynadığı mühüm rol xüsusi vurğulandı.
AİŞ-in AHK Azərbaycanın üzvü olaraq tanınması şirkətin beynəlxalq tərəfdaşlıqlara sadiqliyinin və Azərbaycanın xarici investisiyalar üçün cəlbedici məkan kimi təşviqində əhəmiyyətli rol oynadığının göstəricisidir.

AIC is officially confirmed as a member of AHK Azerbaijan
On May 07, 2025, Azerbaijan Investment Company (AIC) participated in the annual Members’ Assembly of the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK Azerbaijan), an event that brought together AHK member companies to review the organization’s progress and future initiatives, held in Fairmont Baku Hotel.
The agenda of the Assembly addressed several key topics, including a comprehensive overview of the Chamber's recent activities and strategic plans for the upcoming year. Member companies were briefed on AHK’s current projects, updates, and new perspectives in AHK Azerbaijan's business strategy.
During the meeting, new members, including the Azerbaijan Investment Company, were officially introduced and confirmed as members of the Chamber.
The gathering also provided a platform for all AHK members to reflect on the achievements and milestones. Discussions highlighted the Chamber’s role in fostering economic collaboration, supporting investment initiatives, and strengthening German-Azerbaijani business ties.
AIC’s membership underscores its commitment to international partnerships and its significant role in promoting Azerbaijan as a destination for foreign investment.